Wróć do listy transportów

Akcja charytatywna w Busku-Zdroju

26-06-2015

19 kwietnia 2015 r. w trzech parafiach rzymskokatolickich w Busku-Zdroju odbyła się wielka akcja charytatywna na rzecz prześladowanych chrześcijan z Syrii i Iraku.

Zbiórka środków pieniężnych oraz darów rzeczowych trwała od pierwszych porannych Mszy Świętych do wieczornych. Celem inicjatywy było też zwiększenie świadomości katolików na temat sytuacji chrześcijan z Syrii i Iraku, którzy w wyniku wojen i prześladowań za wiarę przebywają w obozach dla uchodźców w Kurdystanie.

W akcję zaangażowani byli: Akcja Katolicka przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, którą wsparli harcerze buskiego ZHP, Grupa Teatralna Pegaz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku - Zdroju, przedstawiciele Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz Buski Zespół „Caritas”. Z kolei pan Mieczysław Sas, zorganizował transport zebranych darów do Rzeszowa.
Zgodnie z planem, w każdej parafii, przynajmniej na jednej Mszy Świętej kazanie wygłosił ks. Tomasz Jegierski, prezes fundacji „SOS dla życia”, na temat sytuacji chrześcijan z Syrii i Iraku jako naocznego świadka.

Efektem akcji – jak dowiedzieliśmy się od prezesa Akcji Katolickiej p. Adriana Szczerby, który pilotował całość działań - okazała się kwota 14 300 zł. Dzięki hojności i otwartości serc mieszkańców Buska - Zdroju zebrano znaczną ilość darów takich jak: ubrania, chemia, środki higieniczne, naczynia, namioty, przybory szkolne, żywność o długim terminie przydatności. Dary zostały przekazane fundacji „SOS dla życia”. Środki pieniężne posłużą sfinansowaniu transportu darów oraz zakupu mobilnej kuchni polowej.

Fundacja SOS dla życia serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów.


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ