Wróć do listy transportów

II transport pomocy

10-12-2014

Fundacja SOS DLA ŻYCIA dostarczyła 2 tiry, 40 ton pomocy dla prześladowanych, którzy schronili się w Kurdystanie w rejonie Dohuk, Zakho.

10 grudnia 2014 roku fundacja SOS DLA ŻYCIA z Rzeszowa przekazała 40 ton pomocy dla 800 tys. uchodźców w rejonie Dohuk w Kurdystanie. Dwa 20-tonowe TIR-y podobnie jak przy pierwszym transporcie wyładowane były: kocami, materacami i zimową odzieżą dla dzieci i dorosłych. - Chcieliśmy pomóc przetrwać prześladowanym zimę. W następnych transportach planujemy dostarczyć również żywność i środki czystości, których w Kurdystanie również brakuje. Wpadliśmy na pomysł, by dostarczyć uchodźcom mobilne kuchnie i piekarnie, aby mogli zjeść ciepłe posiłki i chleb każdego dnia. Cena takiej kuchni to około 3,5 tys. złotych, natomiast piekarni około 40 tysięcy zł - zaznaczył ksiądz Jegierski, pytany, o potrzeby uchodźców. Pomoc dostarczona przy współfinansowaniu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie o wartości 200 tys. zł. Dostarczyliśmy pomoc o wartości 430 612,63 zł.


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ