Wróć do listy transportów

III transport pomocy

10-02-2015

Trzeci transport z pomocą dla prześladowanych, którzy znaleźli schronienie w Kurdystanie, wyjechał z Rzeszowa 2 lutego. Przy załadunku pomogły nam jednostki straży pożarnej z Rzeszowa i okolic. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panom Strażakom za pomoc. Dziękujemy też Darczyńcom z całej Polski, którzy ofiarowali odzież, koce i pościel.

Pomoc humanitarna dotarła do Kurdystanu 10 lutego. Pracownicy kurdyjskiej fundacji Barzani rozładowali dary w Dohuk, a następnie dostarczyli je potrzebującym w okolicy miejscowości Sindżar w północnym Iraku. Tereny te zostały wyzwolone przez oddziały armii kurdyjskiej. Są to historyczne i biblijne tereny Niniwy. Dostarczona przez nas pomoc bardzo pomogła uchodźcom, którzy byli uwięzieni w górach.


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ