Wróć do listy transportów

IV transport pomocy

30-03-2015

W Wielkim Tygodniu dostarczyliśmy pomoc prześladowanym, którzy schronili się na południu Iraku w okolicy miejscowości Nadżaf. Mieszkańcy tych terenów to muzułmańscy szyici, którzy są prześladowani przez bojowników z tzw. Państwa Islamskiego oraz chrześcijanie. W obozach znajdują się w większości kobiety (wdowy) i dzieci.

Mamy kontakt z lekarzem, p. doktor Sana'a Al Mosawi, która opiekuje się uchodźcami. Pani doktor Sana'a jest również zarządu prowincji Nadżaf. Na kilka dni przed wylotem otrzymaliśmy wiadomość, że w obozach panuje epidemia świerzbu i o potrzebie czystej pościeli i ubrań. Dzięki pomocy tak wielu ofiarnych osób z całej Polski mieliśmy dużą partię pościeli i ubrań, szczególnie dla dzieci.


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ