Wróć do listy artykułów

Ocalił życie 50 chrześcijańskich rodzin, pomóż ocalić jego

23-03-2018

Gdyby samobójca dotarł do bloku, wszyscy by zginęli. Samochód został powstrzymany przez Bakhtiara, ale on sam został ciężko ranny podczas tej akcji. Trafił na leczenie do Turcji. Po powrocie do Kurdystanu okazało się, że podczas operacji w Turcji ukradziono mu nerkę, co zablokowało tętnicę i dopływ krwi do prawej nogi. Okaleczony Bakhtiar stracił zdolność chodzenia.

W maju 2017 roku Fundacja SOS DLA ŻYCIA sprowadziła Bakhtiara do Polski, gdzie w czerwcu został poddany operacji, mającej przywrócić mu władzę w nodze. Dziś czuje się dobrze, jest poddawany rehabilitacji i myśli o powrocie do Kurdystanu. Trzeba jednak pokryć koszty leczenia Bakhtiara, które sięgają 30 tysięcy zł. Dlatego żołnierz, który uratował życie kilkudziesięciu osób, zwraca się teraz z apelem o pomoc, by móc normalnie żyć. Każda wpłacona złotówka przybliża Bakhtiara do powrotu do domu. 

Przypomnijmy, że pod Kirkukiem w latach 1942-43 stacjonowali polscy żołnierze Armii Andersa, 3. Karpacki Pułk Artylerii Lekkiej ze składu 3. Dywizji Strzelców Karpackich. W okolicy są groby polskich żołnierzy.


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ