Wróć do listy artykułów

Rozpoczynamy zbiórkę w Chełmnie dla ludzi w Kurdystanie

15-10-2015

Alicja Zasadowska od kilku miesięcy przebywa w irackim Kurdystanie. Od listopada na łamach „Czasu” opowiada o tym, co się tam dzieje. To dzięki niej bliżej poznaliśmy losy Kurdów, dowiedzieliśmy się o łamaniu praw człowieka i prześladowaniach religijnych. Na początku stycznia spotkaliśmy się z Alicją w Chełmnie. Opowiadała wtedy, że ludzie potrzebują wszystkiego. Brakuje podsta wowych rzeczy: jedzenia, środków higienicznych, zimowych ubrań. Wraz z grupą zebranych tego dnia osób postanowiliśmy zorganizować pomoc dla uchodźców. Mając w pamięci państwa bożonarodzeniową hojność, wiemy, że teraz też możemy liczyć na wsparcie.

W poniedziałek skontakto wa liśmy się z rzeszowską Fundacją „SOS dla Życia”, która cyklicznie wys ła dary do Kurdystanu. Rzeczy, które zgromadzimy podczas naszej zbiórki, dołączą do tych, które zbierane są w Rzeszowie.


Podgląd artykułu - pobierz


Poprzedni Następny

UDZIELONA POMOC

O FUNDACJI SOS DLA ŻYCIA

Fundacja „SOS dla życia" jest fundacją działającą na podstawie przepisów ustawy o fundacjach (Dz. U. 1991 , Nr 46, poz.203 z późn.zm.) oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz statutu.
Naszym celem jest pomoc osobom cierpiącym i ubogim - osobom najsłabszym, które z powodu złego stanu zdrowia, wieku bądź biedy nie mogą same walczyć o poprawę swojej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ